Благодійний фонд «Ранок-Україна»: «За два роки ми подарували понад 50 тисяч книжок»

Благодійний фонд «Ранок-Україна» наприкінці липня відсвяткував день народження. Йому два роки. За цей час волонтери фонду подарували понад 50 тисяч книжок, допомогли багатьом переселенцям зі сходу України, зібрали кошти на лікування дітей з онкологічними захворюваннями. Директор фонду Олександр Ганюшкін і волонтер Ірина Ткаченко розповіли, як вони допомагають дітям, які доброчинні акції проводять.

 

Що спонукало вас створити благодійний фонд?

Олександр Ганюшкін. У 2014 році через трагічні події на сході України до Харкова почали масово приїздити родини із зони проведення АТО. Ми знаємо, що насамперед страждають діти, тому хотіли їм допомогти.

Ірина Ткаченко. Благодійний фонд називається «Ранок-Україна». Він створений при видавництві «Ранок». Наша місія – допомагати тим, хто хоче розвиватися і полюбляє читати, але з різних причин не може придбати дитячу літературу. Ми передаємо книжки багатодітним родинам, дитячим будинкам, бібліотекам. За два роки фонд презентував понад 50 тисяч друкованих видань. Звичайно, спочатку ми планували допомагати лише дітям із Донецької та Луганської областей. Але склалося так, що допомагаємо усім, хто по-справжньому цього потребує.

Олександр Ганюшкін. Зі створенням фонду ми вкотре переконалися, що книжки мають величезну цінність!

 

З якими благодійними організаціями співпрацює «Ранок-Україна»?

Олександр Ганюшкін. Ми активно співпрацюємо з багатьма волонтерськими, благодійними і громадськими організаціями, проводимо спільні заходи. Наприклад, підтримуємо гарні відносини з добродійним фондом «Станція Харків», постійно працюємо з фондами «Єдина Родина», «Турбота» і «Парамир», «Волонтери Дорослі-Дітям», «Інва SOS Схід», «Харківським центром волонтерів», «Українськими рубежами».

Ірина Ткаченко. Ці організації допомагають усім, хто цього потребує, по всій країні. Вони передають книжки від видавництва «Ранок» і канцтовари дітям, родинам, школам, бібліотекам.

 

Ви допомагали дітям, які страждають від онкологічних захворювань, розкажіть про цю акцію.

Ірина Ткаченко. Справді, наш благодійний фонд надавав допомогу діткам з онкологічними захворюваннями, які приїхали із Донецької і Луганської областей і лікуються в Харкові. Минулого року ми надрукували барвистий доброчиннний календар, який називається «Моя Україна». Усі кошти від його продажу були витрачені на придбання необхідних ліків дітям-переселенцям. Ми зібрали понад 50 тисяч гривень. На цю суму були закуплені ліки для курсів хіміотерапії. Завдяки зібраним коштам у лікарів з᾿явилася можливість вчасно розпочати лікування дітей із серйозними захворюваннями.

Цікаво, що календар купували не тільки в Україні. Його також замовляли жителі європейських країн і США. Яскравий приклад: в офісі корпорації Google календар «Моя Україна» висить на спеціальному українському стенді. Люди купували календар, щиро бажаючи допомогти дітям. Ми вдячні всім, хто взяв участь у цій акції.

Олександр Ганюшкін. Добро робити дуже легко. Барвистий календар коштував 50 гривень. Видання проілюстроване мальовничими пейзажами, наданими харківськими фотографами Володимиром Оглобліним і Кірою Джафаровою.

вересенькалендар2

Які саме книжки зараз потрібні дітям?

Ірина Ткаченко. Видавництво «Ранок» випускає великий асортимент різної літератури. Зараз найбільший попит на книжки українською мовою. Але потреби у кожного свої: школам-інтернатам, наприклад, більше потрібні навчальні посібники, а жителям зони зіткнення – видання, спрямовані на особистісний розвиток.

Діти, які лікуються від раку в лікарнях Харкова, просять подарувати хрестоматії й навчальну літературу. Вони бажають розвиватися і навчатися на рівні зі своїми однолітками. Їм корисно жити в узвичаєному режимі, хоча й у не звичайних умовах. Це відволікає від сумних думок, дає надію і додаткові сили. Наприклад, при 16-й міській дитячій лікарні і при 1-й обласній дитячій клінічній лікарні створені бібліотеки. Ми наповнюємо їх цікавою літературою і підручниками.

2

А дорослим ви допомагаєте?

Олександр Ганюшкін. Звичайно! Восени 2014 року разом із благодійною організацією «Станція Харків» і з допомогою Комінтернівського відділу освіти ми провели масштабну акцію, яка називалася «Поділися теплом». Головне завдання полягало в тому, щоб зібрати теплі речі в школах. Адже багато людей щиро хотять допомогти переселенцям, але не знають, кому передавати одяг.

Ірина Ткаченко. Ми розвісили у школах оголошення, запропонували учням та їхнім батькам допомогти тим, хто потребує цієї допомоги. Результати нас по-справжньому здивували. Спільними зусиллями зібрали понад дві тонни речей, які вивозили кілька місяців. Благодійна організація «Станція Харків» передала їх переселенцям.

10805762_10203338678166917_8187598143098963386_n 11595_10203311526328138_3022185137133923229_n

Кого фонд підтримує в 2016 році? Як вас можуть знайти люди, які потребують допомоги?

Ірина Ткаченко. Зараз ми допомагаємо переважно громадянам України, але є заявки на допомогу і з інших країн. Книжки видавництва «Ранок» запитують представники української діаспори й іноземці, що вивчають українську мову і культуру. Люди звертаються до нас за літературою, і ми завжди намагаємося відповісти на всі прохання.

Олександр Ганюшкін. Ви можете зателефонувати нам за номером +38-057-701-11-22 або знайти нас у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/fond.ranok.com.ua/.

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *